Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

KOCHANI CZYTELNICY

Utworzono dnia 12.05.2023

Nasz księgozbiór wzbogacił się o bardzo interesujące książki Pana Jacka Łapińskiego.

,,Z uśmiechem Ci do twarzy! Dobry humor to lepsze życie.”

Trudno się z autorem nie zgodzić :)

oraz ,,Dlaczego warto czytać?!”

 Oto jest pytanie???

Na te oraz inne pytania z pewnością z uśmiechem na twarzy odpowie nam sam autor już jesienią, ponieważ planujemy dla was spotkanie autorskie z Panem Jackiem Łapińskim. Nie możemy się już doczekać.

Tymczasem wraz z autorem zachęcamy do rozczytania się w nowej lekturze :). Książki dostępne w oddziale dla dzieci i młodzieży (2 piętro).

Zapraszamy :)

czytaj dalej na temat: KOCHANI CZYTELNICY

OBCHODY DNIA BIBLIOTEKARZA

Utworzono dnia 11.05.2023

8 maja wraz z zaproszonymi gośćmi oraz czytelnikami naszej biblioteki świętowaliśmy Dzień Bibliotekarza. Tego dnia uhonorowaliśmy naszych najlepszych małych i dużych czytelników dyplomami oraz drobnymi upominkami za ich wyniki w czytelnictwie. Na szczególne wyróżnienie oraz podziękowanie zasługuje nasza czytelniczka Pani Agnieszka Ostrowska, która jest nie tylko jedną z najlepszych czytelniczek, ale również przekazuje nam w darze wiele książek z własnych zbiorów. Jesteśmy jej za to bardzo wdzięczni, dziękujemy.

Podczas uroczystości wręczyliśmy nagrody laureatom konkursów: „Zdrowy styl życia znam i o siebie dbam”, „Koleżanko , kolego uzależnienie to coś złego”. Konkursy zrealizowane zostały dzięki współpracy z Burmistrzem Myśliborza Panem Piotrem Sobolewskim oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nagrody wręczyli Sekretarz Gminy Pani Ewa Furkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marek Antczak. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i współpracę.

Wystawa nagrodzonych prac konkursowych została przygotowana w czytelni dla dorosłych (parter). Będzie ją można podziwiać do końca maja. Zapraszamy.

Całą uroczystość umilił nam muzyczny podarunek przygotowany przez Panią Magdalenę Wachowicz w wykonaniu Uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myśliborzu.

Pragniemy podziękować  wszystkim przybyłym gościom oraz naszym czytelnikom za życzenia oraz słowa uznania doceniające naszą pracę. Cieszymy się, że jesteście z nami.

 

czytaj dalej na temat: OBCHODY DNIA BIBLIOTEKARZA

Wiosna, wiosna, wiosna...

Utworzono dnia 25.04.2023

Razem z wiosną w bibliotece pojawiły się pierwsze bociany. Odwiedziła nas grupa z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego TPD. Wspólnie poruszyliśmy tematykę powrotu ptaków z ciepłych krajów, które są oznaką długo oczekiwanej wiosny. Dziękujemy za miłe spotkanie.

czytaj dalej na temat: Wiosna, wiosna, wiosna...

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach

Utworzono dnia 04.04.2023
W związku ze zbliżającym się 15 kwietnia Światowego Dnia Trzeźwości serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach profilaktycznych 
,, ZDROWY STYL ŻYCIA ZNAM I O SIEBIE DBAM’’ promujący zdrowy tryb życia wolny od uzależnień dla klas I-III oraz
,,KOLEŻANKO, KOLEGO UZALEŻNIENIE TO COŚ ZŁEGO!” promujący przeciwdziałania uzależnieniom dla klas IV –VIII.
 
Konkursy organizowane są przy współpracy z Burmistrzem Myśliborza i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Myśliborzu.
 
Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody.
 
Więcej informacji dotyczących konkursów znajdą Państwo w regulaminie poniżej:).

 
czytaj dalej na temat: Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach

Spotkanie autorskie ...

Utworzono dnia 17.04.2023

17 kwietnia, w piątkowe popołudnie mieliśmy przyjemność uczestniczyć  w spotkaniu autorskim z panem Leszkiem Hermanem.  Autor zadebiutował w roku 2015 powieścią „Sedinum. Wiadomość z podziemi”, następnie cyklicznie co roku ukazują się kolejne powieści autora. Książki pana Leszka Hermana charakteryzuje bogata zagadkowa fabuła, kreślona na bazie historii, osadzona w realiach Pomorza Zachodniego.  Co ciekawe, sam autor będący z zawodu architektem , swoją twórczość określa mianem przygodowo – awanturniczej. Wszystkie powieści pana Leszka Hermana dostępne są w naszej bibliotece – zachęcamy do lektury.  Dziękujemy autorowi za przyjęcie naszego zaproszenia, a Państwu za udział w spotkaniu.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie ...

Spotkanie autorskie

Utworzono dnia 03.04.2023
Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie z Leszkiem Hermanem – autorem bestsellerowych kryminałów z historią Pomorza w tle.
 
Cykl kryminalno-przygodowych powieści, w których współczesność przeplata się z historią Pomorza, przyniósł autorowi uznanie rzeszy czytelników i medialne miano „polskiego Dana Browna”.
 
Leszek Herman debiutował w 2015 r. powieścią „Sedinum. Wiadomość z podziemi”. W następnych latach ukazały się kolejne jego książki „Latarnia umarłych”, „Biblia diabła”, „Sieci widma”, „Zbawiciel”, „Krzyż pański” oraz „Szachownica”.
 
Spotkanie organizowane jest przy współpracy z Muzeum Pojezierza Myśliborskiego
 
Zapraszamy
czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie

Godziny otwarcia

Pon. 9.00 - 17.00

Wtor. 9.00 - 17.00

Środ. 9.00 - 17.00

Czwar. 9.00 -17.00

Piąt. 9.00 - 17.00

W miesiącu wrześniu

pracujemy w soboty

02.09.23 r. oraz 30.09.23 r.

w godz. 9.00 - 13.00

 

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 265

Wszystkich: 20855